Statio Parafialis

23 czerwca 2013 r. przeżywaliśmy w naszej parafii najważniejsze wydarzenie Roku Wiary. Ten termin wybrano nie przypadkowo, bo to zarazem 20-lecie konsekracji naszego kościoła. Na Uroczystość był zaproszony J.E. Abp Tomasz Peta oraz wszyscy parafinie z wszystkich wiosek naszej parafii. Oczywiście centrum tego święta była uroczysta Eucharystia, którą koncelebrowali wraz z Ks. Arcybiskupem także księża: ks. prał. Lucjan Pocałuń, ks. Sławomir Porębski, o. Joseph Shmidt OSB, o. Mathias Beer i ks. Tomasz Pyś – proboszcz. Po Mszy świętej miała miejsce uroczysta procesja Eucharystyczna, a po niej błogosławieństwo całej Parafii. Następnie wszyscy udali się na plac za kościołem, gdzie rozpoczyna się budowa kaplicy dla ołtarza „Gwiazda Kazachstanu” i Ks. Arcybiskup dokonał poświęcenia tego miejsca i całej budowy.

Po modlitwie był czas na wspólne spotkanie przy ciastkach i herbacie w jadalni domu rekolekcyjnego. W rodzinnej atmosferze wspominano historię budowy kościoła, wydarzenia z życia parafii i snuto plany na przyszłość.

Ten dzień miał też smutny akcent, bowiem w czasie Mszy parafinie dziękowali o. Sławomirowi za posługę w naszej parafii. O. Sławomir udaje się do Kostanaju, gdzie będzie proboszczem.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s